Od 25 maja 2018 działamy zgodnie z RODO. Szczegóły TUTAJ

 

POJAWIENIE SIĘ NOWEGO WIRUSA I JEGO SZYBKIE ROZPRZESTRZENIANIE WPROWADZIŁO NIEMAŁY ZAMĘT WŚRÓD OSÓB PODRÓŻUJĄCYCH, PRZEBYWAJĄCYCH ZA GRANICĄ ORAZ TYCH KTÓRZY WYJAZD DOPIERO PLANUJĄ. DOWIEDZ SIĘ JAK WPŁYWA TO NA UBEZPIECZENIE W RAMACH EURO26.

 

Karty EURO26 to zniżki i ubezpieczenie, w tym pokrycie kosztów leczenia za granicą przy wariantach WORLD EXTRA, WORLD, SPORT EXTRA i SPORT.

W ramach Kart ubezpieczenie zapewnia UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., a warunki ubezpieczenia można znaleźć TUTAJ.

 

W warunkach ubezpieczenia nie ma wyłączenia w przypadku pandemii czy epidemii, dlatego zachorowanie na koronawirusa traktowane jest jak każde inne nagłe zachorowanie za granicą i podlega pod polisę Koszty Leczenia i Assistance. W związku z pojawieniem sie nowego wirusa i jego rozprzestrzenianiem nie zostały także wprowadzone żadne dodatkowe wyłączenia, czy obostrzenia. 

 

Wszyscy posiadacze polis turystycznych od UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., w tym Posiadacze Kart EURO26 w wariantach międzynarodowych są chronieni w przypadku zakażeń wirusowych podczas pobytu za granicą w krajach, w których ogłoszono epidemię oraz w krajach, w których nie zidentyfikowano występowania wirusa.

 

Żeby otrzymac pomoc bezgotówkową podczas pobytu za granicą należy niezwłocznie skontaktować się z całodobowym Centrum Alarmowym:

 

tel.   +48 22 575 90 80
SMS +48 661 000 017

 

Zostanie wskazana placówka medyczna, która udzieli pomocy i jeżeli  lekarz prowadzący stwierdzi konieczność dalszej diagnostyki, jej koszty również zostaną pokryte. W przypadku budzącym podejrzenie, lekarz na miejscu decyduje o dalszym postępowaniu, na przykład o natychmiastowym transporcie do wytypowanego oddziału zakaźnego. Jeżeli zajdzie konieczność repatriacji, będzie ona możliwa po całkowitym wyleczeniu i odbyciu kwarantanny zgodnie z miejscowymi zaleceniami medyczno-sanitarnymi.

 

Zachorowanie na koronawirusa i każde inne zakażenie wirusowe są objęte ubezpieczeniem za granicą, mimo to zalecane jest śledzenie informacji pojawiających się w komunikatach państwowych: Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

UWAGA!!! W związku z wyjątkowością sytuacji i wieloma zapytaniami dotyczącymi działania ubezpieczenia na terytorium poszczególnych państw chcemy wyjaśnić , że w razie wprowadzenia stanu wyjątkowego UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. nie ponosi odpowiedzialności wyłącznie za skutki tego stanu, tj. zdarzenia, które pozostają w związku przyczynowo- skutkowym z tym stanem (jak np. w czasie wojny – gdzie mamy wtedy klauzule 7 dni na opuszczenie państwa).  Jeżeli tego związku nie ma to UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. odpowiada za zdarzenia powstałe w okresie trwania polisy nawet jak jest ogłoszony stan wyjątkowy.  Ubezpieczenie nie wygaśnie w przypadku stanu wyjątkowego wprowadzonego w związku z pandemią, czy epidemią i będzie działało w przypadku zachorowania na koronawirusa oraz innych nagłych zachorowań i wypadków poza granicami kraju zgodnie z warunkami polisy.

 

 

WYJEŻDŻASZ? JESTEŚ ZA GRANICĄ? 

 

Zapewnij sobie ochronę w przypadku zakażeń wirusowych i wszelkich innych nagłych zachorowań za granicą!

 

Ubezpieczenie oferowane z Kartą EURO26 zawiera w zależności od wybranego wariantu:

  • KL - koszty leczenia za granicą; do 250 000 EUR,
  • NNW - następstwa nieszczęśliwych wypadków; do 5 000 EUR,
  • OC w życiu prywatnym - odpowiedzialność cywilna; do 20 000 EUR,
  • OC Sport - odpowiedzialność cywilna związana z uprawianiem sportu; do 10 000 EUR,
  • ubezpieczenie bagażu; do 200 EUR,
  • Assistance - całodobowy dyżur Centrum Alarmowego, usługi informacyjne, pomoc w przypadku kradzieży lub utraty dokumentów.

Pamiętaj!!! Jeżeli jesteś za granicą i zamawiasz Kartę, obowiązuje 7-dniowa karencja liczona od dnia opłacenia składki.

 

Koszt Karty pozytywnie Cię zaskoczy! Już za 108 PLN/rocznie masz polisę WORLD EXTRA - najczęściej wybierany wariant!

 

Sprawdź jak działa nasze ubezpieczenie na konkretnych przykładach:

 

LINK  Podróż Odbyta

LINK  Stop, a się kręci

LINK Karabon voyage

 

Potrzebujesz więcej informacji?

 

O ubezpieczeniu TUTAJ

Porównanie Kart TUTAJ

Topowe zniżki w Europie TUTAJ

Topowe zniżki w Polsce TUTAJ

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiedniego wariantu ubezpieczenia, skontaktuj się z nami!

 

tel. 58 690 40 60 (czynny pn-pt 8.30-16.30)

 

mail - kontakt@euro26.pl

 

FB - facebook.com/euro26pl

Strona korzysta z plików cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Dalsze przeglądanie witryny oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej informacji czytaj tutaj.