BANER SPORT 2

Ubezpieczenie dla sportowców!

Sport to zdrowie, ale także ryzyko. Jeżeli uprawiasz aktywność fizyczną, narażasz się na możliwość odniesienia kontuzji lub urazu. Niektóre z nich mogą być poważne i mogą wymagać kosztownego leczenia lub rehabilitacji. Dlatego zabezpiecz się przed takimi sytuacjami i wybierz odpowiednie ubezpieczenie dla sportowców. Ubezpieczenie dla sportowców jest szczególnie polecane osobom, które uprawiają sporty ekstremalne, ryzykowne lub kontaktowe, takie jak narciarstwo, snowboarding, wspinaczka czy piłka nożna. Jednak jeśli nie należysz do tej grupy to i tak rozważ solidne ubezpieczenie dla własnego komfortu. Każdy, kto ćwiczy na siłowni, biega, jeździ na rowerze czy pływa, również naraża się na urazy i kontuzje. Nawet jeśli nie są one groźne dla życia, mogą być uciążliwe i mogą obniżyć jakość twojego życia. Dlatego posiadaczem Karty może być i mały, i duży sportowiec – obowiązuje limit wieku. Karta jest dla każdego od 5-go do 30-go roku życia!

Który wariant ubezpieczenia z Kartą EURO26 wybrać?

Karty EURO26 dedykowane dla sportowców zawierają w nazwie słowo SPORT. Możesz je wszystkie znaleźć TUTAJ. Przy wyborze karty zwróć uwagę na te trzy aspekty:

Czy ubezpieczenie będziesz wykorzystywać tylko w Polsce? Jeśli tylko w Polsce przeanalizuj Karty POLSKA SPORT. Jeśli za granicą – przeanalizuj Karty SPORT oraz SPORT EXTRA.

Odpowiedz sobie na pytanie jaki rodzaj sportu uprawiasz? Amatorski? Wyczynowy? Ekstremalny? Bierzesz udział w grupowych treningach? Wyjeżdzasz na zawody? Sprawdź, jaki rodzaj sportu jest wyłączony!

Zastanów się, jakie mogą być ryzyka w związku z uprawianiem przez ciebie sportu? Im większe ryzyko uprawianego sportu, tym wyższa powinna być suma ubezpieczenia. Ważne jest również, czy ubezpieczenie pokrywa koszt ew. akcji ratunkowej!

Podstawowy zakres ubezpieczenia dla sportowców obejmuje dwa rodzaje ubezpieczeń: ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz odpowiedzialności cywilnej (OC) w życiu prywatnym. Jeśli jednak uprawiasz sport zawodowo, wyczynowo, bierzesz udział w zawodach lub treningach koniecznie zadbaj o tzw. OC sportowe. Dlaczego będzie ci potrzebne? Ponieważ ochroni cię dodatkowo przed roszczeniami osób trzecich, które mogłyby doznać szkody czy to osobowej, czy rzeczowej w wyniku twojej aktywności sportowej. Trenujesz judo? O uszkodzenie barku koledze nie jest wcale tak trudno… Korzystasz z siłowni? Chcesz płacić za naprawę maszyny z własnej kieszeni, gdy ją uszkodzisz w trakcie ćwiczeń?

Jaka jest najpopularniejsza wersja Karty EURO26 dla sportowców?

To nasza gwiazda – Karta SPORT EXTRA z opcją rehabilitacji oraz OC 🙂 Znajdziesz w niej ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) tj. ochronę w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci spowodowanej przez wypadek podczas uprawiania sportu. Pokryjesz również wydatki związane z leczeniem i rehabilitacją po wypadku sportowym za granicą. Ochronisz się przed roszczeniami osób trzecich, które zostały poszkodowane przez twoje działania, czy to przez wyzrądzenie im szkody osobowej, czy rzeczowej np. uszkodzony sprzęt na siłowni! Poniżej zobacz główne parametry tego ubezpieczenia!

Ubezpieczenie na cały rok, nie tylko na terenie Polski, ale również za granicą! (pozaUSAiKanadą)

Pokrycie kosztów leczenia za granicą i natychmiastowej pomocy assistance aż do 250000 euro (to ponad 1,1mln zł!)

Pokrycie kosztów w przypadku konieczności zorganizowania akcji ratowniczejaż do 8000 euro!

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (inwalidztwo) w Polsce i za granicą – aż do 5 000 euro!

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (trwały uszczerbek) w Polsce i za granicą – aż do 5 000 euro!

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych (śmierć) wypadków w Polsce i za granicą – aż do 2 500 euro!

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków wskutek uprawiania sportu

Zwrot kosztów nabycia lub naprawy protez i środków pomocniczych (NNW)
– do 2500 zł!

Wypłatę świadczenia z tytułu pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku – 80 zł przy pobycie w szpitalu do 7 dni, 160 zł – przy pobycie w szpitalu powyżej 7 dni

Ubezpieczenie OC od szkód osobowych/rzeczowych wyrządzonych w Polsce i za granicą – 20 000 euro/10 000 euro!

Ubezpieczenie OC od szkód osobowych/rzeczowych wyrządzonych w trakcie aktywności sportowych, w Polsce i za granicą – 10 000 euro/5 000 euro!

Ubezpieczenie bagażu podróznego w przypadku jego kradzieży, utraty, zniszczenia lub uszkodzenia podczas podróży zagranicznej – do 200 euro!

Pokrycie kosztów
w przypadku izolacji lub kwrantanny podczas podróży zagraniczne
– do 1 000 euro!

Pokrycie kosztów rehabilitacji koniecznej w wyniku następstw nieszczęśliwych wypadków
– do 1 000 zł

Pomoc Centrum Alarmowego w przypadku kradzieży lub utraty dokumentów!

Szczegółowe warunki ubezpieczenia dla kart SPORT EXTRA oraz SPORT możesz sprawdzić TUTAJ (Rozdział I § 3 ust.3 i pozostałe) a informacje o produkcie znajdziesz TUTAJ


Dlaczego jeszcze warto wybrać ubezpieczenie dla sportowców z Kartą EURO26?

zyskujesz ochronę nie tylko podczas uprawiania sportu, ale także w codziennych sytuacjach, takich jak podróże, wypoczynek czy nauka

zyskujesz bardzo szeroki zakres świadczeń od ubezpieczyciela w bardzo atrakcyjnej cenie!

karta daje ci dostęp do wielu atrakcyjnych zniżek i rabatów w ponad 37 krajach Europy!

Ubezpieczenie w karcie EURO26 SPORT EXTRA + REHABILTACJA + OC działa w trakcie uprawiania sportu amatorskiego, sportu wysokiego ryzyka, ekstremalnego, zawodowego i wyczynowego!

Karta kosztuje 324,00 zł na cały rok, nie na jeden wyjazd!
To niewielki koszt w porównaniu z potencjalnymi wydatkami na leczenie i rehabilitację po kontuzji lub wypadku.

TO SIĘ PO PROSTU OPŁACA!

Zainwestuj w siebie i swoją sportową pasję!