6 powodów dla których musisz mieć ubezpieczenie turystyczne! 

Jeśli planujesz podróż za granicę zabezpiecz  się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Ubezpieczenie turystyczne to sposób na spokojny i bezpieczny wypoczynek. W tym artykule przedstawię ci 6 problemów, które rozwiązuje posiadanie ubezpieczenia turystycznego!

1. Koszty leczenia

Najczęstszym i najdroższym problemem podczas podróży jest nagłe zachorowanie lub wypadek. Koszty leczenia za granicą mogą być bardzo wysokie, a nawet przekroczyć wartość samej podróży. Ubezpieczenie turystyczne pokryje koszty twojego leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego, transportu medycznego z miejsca wypadku, a nawet leczenia stomatologicznego.

2. Ratownictwo i transport

Jeżeli ulegniesz wypadkowi, może się okazać że trzeba będzie cię przetransportować do domu lub do innego szpitala. Ubezpieczenie turystyczne pokryje takiego transportu. Jeżeli zaginiesz na wycieczce w górach – ubezpieczenie pokryje także koszty poszukiwań ratunkowych!

3. Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW)

Jeżeli ulegniesz wypadkowi podczas podróży może to spowodować poważne konsekwencje dla twojego zdrowia i życia. Ubezpieczenie turystyczne zapewni ci ochronę w razie trwałego uszczerbku na zdrowiu lub wypłatę odszkodowania twoim bliskim w przypadku twojej śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku. 

4. Odpowiedzialność cywilna (OC)

Podczas podróży możesz nieumyślnie spowodować szkodę osobie trzeciej lub w jej mieniu. Ubezpieczenie turystyczne ochroni cię przed roszczeniami o odszkodowanie. Ubezpieczenie pokryje koszt odszkodowania do obowiązującego limitu.

5. Bagaż podróżny

Podróżując, narażasz się na ryzyko utraty, uszkodzenia lub kradzieży bagażu podróżnego. Ubezpieczenie turystyczne zrekompensuje ci  związane z tym straty i pozwoli na pokrycie kosztu  zakupu niezbędnych rzeczy w razie opóźnienia dostarczenia bagażu przez przewoźnika.

6. Assistance

Assistance to pomoc w sytuacjach kryzysowych podczas podróży! Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu uzyskasz całodobowy dostęp do infolinii Centrum Alarmowego, które pomoże ci w różnych trudnych sytuacjach np. w wypadku kradzieży lub utraty twoich dokumentów.

Ubezpieczenie turystyczne to niezbędny element każdej podróży. Ubezpieczenie ochroni cię przed wieloma problemami, które mogą ci popsuć wypoczynek lub narazić cię  na duże straty finansowe. 

Podobne wpisy