Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne?

Jeśli planujesz wyjazd za granicę, pewnie zastanawiasz się, czy potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego. Może myślisz, że nic złego ci się nie przydarzy, albo że wystarczy karta EKUZ. Niestety, podróżowanie wiąże się zawsze z pewnym ryzykiem, a karta EKUZ nie zapewnia pełnej ochrony. Dlatego rozważ zakup ubezpieczenia turystycznego, które może uratować ci życie dzięki sfinansowaniu zabiegów lub leczenia w razie nagłego zachorowania lub wypadku.

Co daje ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, która chroni cię przed nieprzewidzianymi kosztami związanymi z twoim zdrowiem i bezpieczeństwem podczas wyjazdu. W zależności od wybranego zakresu i sumy ubezpieczenia, możesz liczyć na:

 • pokrycie kosztów leczenia ambulatoryjnego i szpitalnego, w tym leczenia stomatologicznego, chorób przewlekłych lub COVID-19,
 • organizację i opłacenie transportu medycznego z miejsca wypadku lub choroby do domu lub do najbliższego szpitala,
 • pomoc w przypadku utraty lub kradzieży bagażu, dokumentów lub pieniędzy,
 • odszkodowanie za następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW), np. trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć,
 • pomoc prawną i pokrycie kosztów odpowiedzialności cywilnej (OC) za szkody wyrządzone innym osobom lub ich mieniu,
 • wsparcie infolinii ubezpieczyciela przez całą dobę.

Jak wybrać ubezpieczenie podróżne?

Na rynku jest wiele ofert ubezpieczeń turystycznych, więc jak znaleźć tę najlepszą dla siebie? Przede wszystkim zwróć uwagę na:

 • cel i czas trwania wyjazdu – niektóre ubezpieczenia mają ograniczenia dotyczące krajów docelowych, długości pobytu lub rodzaju aktywności (np. sporty ekstremalne). W karcie Euro26 nie masz takich ograniczeń,
 • sumę ubezpieczenia – to maksymalna kwota, jaką ubezpieczyciel zapłaci za pokrycie kosztów leczenia lub innych usług; im wyższa suma, tym większa ochrona i spokój, 
 • zakres ubezpieczenia – to lista sytuacji i zdarzeń, które są objęte ochroną; im szerszy zakres, tym mniejsze ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów, 
 • wysokość składki – to cena polisy kwotowana za dany zakres ochrony. Zawsze porównuj parametry ubezpieczenia.

Gdzie kupić ubezpieczenie podróżne?

Ubezpieczenie turystyczne możesz kupić na kilka sposobów.

 1. W biurze podróży – zazwyczaj w pakiecie z innymi usługami np. biletami lotniczymi czy noclegami, jednak takie ubezpieczenie będzie ważne jedynie na okres wyjazdu. Jeżeli będziesz wyjeżdżać kolejny raz, musisz ponownie zapłacić za ubezpieczenie.
 2. U agenta – możesz umówić się na spotkanie z agentem ubezpieczeniowym, który przedstawi ofertę i pomoże w wyborze najlepszej opcji, ale tutaj również otrzymasz w cenie ubezpieczenie wyłącznie na okres wyjazdu. 
 3. Online u ubezpieczyciela – wystarczy że wejdziesz na stronę internetową wybranego ubezpieczyciela lub skorzystasz z porównywarki ubezpieczeń, wypełnisz formularz, zapłacisz składkę i otrzymasz polisę na e-mail. Podobnie jak w dwóch poprzednich przykładach polisa będzie chroniła cię tylko w trakcie wyjazdu. 
 4. Możesz ubezpieczyć się wybierając Kartę EURO26 – możesz dokonać zakupu Karty on-line klikając TUTAJ, lub jeżeli nie wiesz jakiego zakresu ubezpieczenia potrzebujesz i chcesz uniknąć tzw. „pustej ochrony” skorzystaj z konfiguratora, który dokona analizy twoich potrzeb i dobierze najlepszy dla ciebie wariant ubezpieczenia! 

Podsumowanie

Ubezpieczenie podróżne to niezbędny element każdego wyjazdu za granicę. Dzięki niemu nie będziesz się martwić o nieprzewidziane sytuacje i koszty. Z dumą możemy cię zapewnić, że ubezpieczenie jakie oferujemy do Karty EURO26 nie tylko jest w atrakcyjnej cenie, ale przede wszystkim otrzymujesz bardzo solidny zakres ochrony na cały rok, nie tylko na jeden wyjazd! Za ten sam zakres i okres ochrony musiałbyś na rynku zapłacić kilkukrotnie (!) więcej! Dzięki wieloletniej współpracy z UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. jesteśmy w stanie zapewnić unikalny produkt na rynku polskim! Poza tym z Kartą EURO26 zyskujesz moc zniżek w Polsce i Europie!

Podobne wpisy